Cytat z Wikipedii, hasło: Zęby_człowieka Budowa anatomicznaedytuj

Dobry dentysta Ruda Śląska

W przypadku chorób przyzębia w wyniku recesji dziąseł odsłania się korzeń anatomiczny, a więc korzeń kliniczny może być bardzo skrócony.

Próg kanału korzeniowego (limen canalis radicis dentis) jest to wystająca w obrębie kanału korzeniowego, blisko komory, część zębiny (np. na środkowym górnym siekaczu wystaje na ścianie dystalnej i mezalnej). Może stanowić przeszkodę przy zgłębnikowaniu i oczyszczaniu kanału.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Stomatologia dla najmłodszych

Nawyk wizyt kontrolnych warto wpoić nie tylko sobie, ale i bliskim. Dbanie o uzębienie swojego dziecka jest istotnym elementem, ponieważ zaniedbania na wczesnym etapie mogą mieć w przyszłości niezbyt przyjemne konsekwencje. Pamiętajmy o tym za każdym razem, gdy zapisujemy się do dentysty – nasza pociecha też może na tym skorzystać.

Dbaj o zdrowe zęby

Kwestie zdrowia są bardzo istotne, a w tym wszystkim bardzo istotne jest dbanie o dobry stan naszego uzębienia. Próchnica i jej następstwa są dość groźne dla naszego zdrowia i co ciekawe nie tyczy się to tylko samej jamy ustnej, ale i całego organizmu.

Nie należy ignorować choćby najmniejszych objawów choroby próchniczej i należy natychmiast udać się do stomatologa. Szybkie leczenie pomoże zminimalizować szkody jakie próchnica wyrządzi w zębie, a cena za taka usługę będzie dużo niższa.

Dodane: 11-06-2019 08:32