Kilka ogólnych porad o wizycie u stomatologa - Dentystyczny

Dobry stomatolog Ruda Śląska

Strach przed dentystą

Wizyta z dzieckiem u dentysty wydaje nam się być prawdziwą katorgą. Strach przed tym specjalistą połączony z absurdalnym obrazem wyniesionym z bajek czy gier komputerowych sprawia, że pociecha wpada w panikę, z której musimy ją wyr

Kilka ogólnych porad o wizycie u stomatologa - Dentystyczny Dobry stomatolog Ruda Śląska
wać, aby bezproblemowo weszła do gabinetu i pozwoliła zająć się swoim uzębieniem.

Mądrze jednak podchodząc do rozmowy z synem czy córką możemy mu uświadomić, że jego obawy są po prostu błędne. Spokojna i wyważona rozmowa, opowieść o swoich – bezbolesnych – zabiegach i obietnica ewentualnej nagrody za odwagę pozwalają przekonać najmłodszych do dzielnego spotkania z dentystą.

Używane przez profesjonalistów techniki i narzędzia sprawiają również, że nasze dziecko nie poczuje niczego lub ból będzie bardzo mały. Sprawi to, że nasz maluch przy następnych odwiedzinach będzie zdecydowanie spokojniejszy i nie będą nam groziły długie rozmowy spędzone na uspokajaniu go. Wyrwanie zęba czy plombowanie to tylko sekundy – to i brak nieprzyjemnych odczuć przekonają dziecko.


Bezbolesne leczenie zębów

Nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają na to, że takie leczenie odbywa się w jak najbardziej bezbolesny sposób. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, które bardzo stresują się z powodu wizyty u dentysty, a ból związany z przeprowadzaniem zabiegów dentystycznych może stać się dla nich dodatkowym powodem do stresu. Jednak trzeba stwierdzić, że również osoby dorosłe nie lubią wizyt dentystycznych. Zwłaszcza mężczyźni bardzo nie lubią siedzieć na fotelu dentystycznym. Dlatego nowoczesne metody leczenia zębów pozwalają także na bezbolesne leczenie zębów u osób dorosłych. Pozwalają w tym na przykład zastrzyki zamrażające dziąsła i odpowiednie wiertła oraz tabletki przeciwbólowe sprzedawane do domu.


Definicja chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako podspecjalność stomatologii wymagająca przygotowania ogólnochirurgicznego. Jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych (obok ortodoncji) uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii, zagwarantowane zostało w Traktacie Akcesyjnym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna



© 2019 http://dentystyczny.krus.edu.pl/