Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać?

Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać? czyli Leczenie kanałowe Chorzów ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośli ta

Dodane: 21-09-2020 01:06
Chciałeś kiedyś leczyć zęby ale nie wiesz jak sie za to zabrać?

Ortodoncja

Leczenie kanałowe Chorzów

Ortodoncja jest jedną z obszerniejszych specjalizacji stomatologicznych, a centrum jej zainteresowań stanowi profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Zadaniem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośli także mogą skorzystać z aparatu ortodontycznego w celu skorygowania zgryzu. Lekarz dentysta, który specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym jest często nazywany ortodontą. Leczenie ortodontyczne najczęściej jest przeprowadzane za pomocą specjalnego aparatu wykonywanego dla indywidualnego klienta. Aparaty ortodontyczne mogą być stałe, czyli takie, których nie można wyjąć, lub wkładane na jakiś czas. Ortodoncja poza przywróceniem odpowiednich warunków zgryzu posiada także cele estetyczne, ponieważ pozwala wyrównać zęby w jamie ustnej. Gabinet stomatologiczny specjalizujący się w świadczeniu usług z zakresu ortodoncji bywa nazywany gabinetem ortodontycznym.

Oferta zabiegów z protetyki

Protetyka stomatologiczna stanowi jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych. Protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzu poprzez stosowanie odpowiednich protez. Gabinet stomatologiczny często oferuje różne rodzaje zabiegów związane z protetyką stomatologiczną. Założenie licówek porcelanowych jest jedną z wielu usług świadczonych w ramach protetyki. Zakładanie koron stomatologicznych jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów protetycznych w gabinecie dentystycznym. Wykonanie jakiejkolwiek protezy stomatologicznej jest dopasowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego też zabiegi stomatologiczne związane z protetyką nie należą do najtańszych. Ponadto protezy używane w dentystyce muszą być wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów, jak na przykład z ceramiki, porcelany czy też akrylu. Głównym zadaniem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie właściwych warunków zgryzu w jamie ustnej po częściowej utracie lub po uszkodzeniu zębów. Istnieją różne rodzaje protez, które do potrzeb pacjenta odpowiednio dobiera dentysta.

Estetyka stomatologiczna

Leczenie kanałowe Chorzów

Głównym zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawienie wyglądu uzębienia pacjenta, co jest istotnym aspektem dla wielu osób. Stomatologia estetyczna, co ciekawe, nie stanowi osobnej specjalizacji stomatologicznej, ponieważ wiele innych zabiegów spełnia pośrednio cele estetyczne. Część zabiegów stomatologicznych, które wykonuje dentysta, mają na celu przywrócenie właściwych warunków w jamie ustnej i pełnią przy okazji także funkcje estetyczne. Takie zabiegi często są związane z protetyką, implantologią, a nawet ortodoncją. Typowo estetycznym zabiegiem wykonywanym w gabinecie jest wybielanie zębów, które może być przeprowadzane metodą nakładkową lub gabinetową. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów oferowanych przez gabinet stomatologiczny jest Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Digital Smile Design wykorzystuje nowoczesną technologię do zaprojektowania uśmiechu pacjenta na podstawie fotografii, a później na wdrożeniu odpowiedniego leczenia mającego na celu uzyskanie określonego efektu. Stomatologia estetyczna jest więc dość szerokim pojęciem.

Sprzęt stomatologiczny

Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny posiada szerszy zakres oferowanych usług, ponieważ posiada odpowiedni sprzęt umożliwiający przeprowadzanie różnych zabiegów dentystycznych. Przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w stomatologii jest Digital Smile Design, czyli inaczej Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Innym przykładem wykorzystania nowoczesnego sprzętu jest endodoncja mikroskopowa. Dentysta, korzystając z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów, wykonuje zabieg z większą dokładnością i precyzją. Wiele gabinetów stomatologicznych posiada także rentgen, który jest wykorzystywany przy diagnostyce różnych problemów z uzębieniem. Większość prywatnych gabinetów dentystycznych jest dobrze wyposażona w różnego rodzaju urządzenia usprawniające pracę dentysty. Wykonywanie wielu zabiegów jest możliwe właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, gdzie najważniejszym sprzętem dla każdego dentysty jest bez wątpienia unit stomatologiczny. Poza specjalistycznym sprzętem dentysta korzysta także z różnych materiałów wykorzystywanych przy leczeniu pacjentów.